Tehnoloģijas un zināšanas darbinieku iesaistei
Vadīt un radīt ar jautājumiem (Leading with questions)
Einšteins ir teicis “Ja man būtu jāatrisina kāda problēma, no kuras būtu atkarīga mana turpmākā dzīve, un, ja man tam būtu dota viena stunda laika, es 55 minūtes veltītu, atrodot īsto, būtisko jautājumu. Jo ja es zināšu īsto jautājumu, es varēšu problēmu atrisināt atlikušajās 5 minūtēs”.
Lielas kompānija, lieliski produkti un pat jaunas nozares bieži ir sākušās no viena jautājuma. Sākot no Sokrāta, Da Vinči, Pikaso, Einšteina līdz Džobsam un Elonam Muskam jautājumi ir bijuši ceļš un līdzeklis, ar kuru palīdzību viņi ir nonākuši pie jauniem atklājumiem, jaunas izpratnes un jauniem konceptiem vai produktiem. Jautājumi un jautāšana dod iespēju cilvēkiem iemācīties domāt un dzīvot nenoteiktībā, nepārtauktās pārmaiņās. Un uzņēmumu vadītāji pavisam noteikti zina, ka pārmaiņas ir vienīgā drošā lieta, kas nekad nebeidzas. Neskaitāmi pētījumi un vadības guru ir atzinuši, ka viena no 21. gadsimta būtiskajām prasmēm ir spēja adaptēties pārmaiņām. Un šo spēju var iemācīties, iemācoties domāt. Un tieši jautājumā, ne apgalvojumā, rīkojumā vai solījumā ir apslēpts izaicinājums sākt domāt. Jautājums atmodina radošumu, tas ir kā viens puzles gabaliņš, kas meklē nākamo, ar ko saderēties. Jautājums palīdz organizēt un aktivizēt mūsu prātu ap to, ko mēs vēl nezinām. Taču daudzi vadītāji joprojām neapzinās jautājumu brīnumaino spēku.
Uzņēmumi, mainot jautāšanas uzdošanas veidu, spēj mainīt domāšanas un uzvedības paradumus, lai veidotu iesaistītāku darba vidi un labākus rezultātus.
Šajā seminārā jūs:
  • iepazīsieties ar miljons vērtiem jautājumiem;
  • sapratīsiet, kad un kāpēc mēs pārstājam jautāt ;
  • kā atpazīt Vērtētāja (zinu jau visu) un Izzinātāja prātu; kādi jautājumi viņus ļaus atpazīt; kā attīstīt ieradumu būt izzinātājam;
  • iegūsiet praktisku ceļvedi, kā izmantot jautājumus stratēģiski, lai sasniegtu rezultātus komandās, lai radītu inovatīvu produktu vai izvestu kompāniju no stagnācijas;
  • apgūsiet īso kursu/metodoloģiju mākslā jautāt īstos jautājumus (vīzijai, misijai, stratēģiju maiņai);
  • saņemsiet ieskatu, kā pašiem vadīt “jautājumu vētras” (Questions storm);
  • apzināsiet, kā veidot komandas kultūru, kas veicina jautāšanu;
  • apgūsiet, kā no jautājumiem nonākt līdz darīšanai.
cena
129 euro (+PVN)
pasniedzēji
Iluta Skrūzkalne
norises laiks
pēc pieprasījuma
ilgums
4 stundas
norises vieta
Tērbatas iela 9/11-6, Rīga